ביטוח דירה
כל מה שצריך לדעת לפני שרוכשים ביטוח דירה

כל מה שצריך לדעת לפני שרוכשים ביטוח דירה

מהם החלקים השונים הכלולים בפוליסת ביטוח דירה? האם חובה לקחת פוליסת ביטוח לדירה? ננסה לתת תשובות לשאלות אלו ולעזור בהשוואת מחירי ביטוח דירה. 

 

דירה היא קרוב לודאי אחת הרכישות היקרות ביותר שאנו מבצעים במהלך החיים. בדיוק מהסיבה הזאת מומלץ ביותר לרכוש פוליסת ביטוח דירה על מנת  לבטח את הרכישה. פוליסת ביטוח דירה כוללת בתוכה שני סוגים של ביטוחים: ביטוח מבנה וביטוח תכולה. ניתן לרכוש את שני הביטוחים יחד או כל אחד בנפרד. מחירי פוליסת ביטוח דירה משתנים בהתאם לפרמטרים רבים ולכן כדאי לעשות השוואה מקיפה ורצינית לפני הרכישה.


ביטוח הדירה הבסיסי ביותר הוא ביטוח מבנה, מדובר בפוליסת ביטוח דירה המכסה נזקים שנגרמים למבנה ולחלקים שצמודים אליו, כגון: חלונות, דלתות, קירות, מרפסות וכד'. הביטוח מגן על נזקי שריפה, פיצוץ ונזקי טבע שונים. מחיר ביטוח המבנה נקבע על פי נוסחא, הכוללת את סכום העלות של בנייתו מחדש של המבנה (ללא ערך הקרקע). במחיר אין התייחסות לשווי השוק של הדירה, מפני שזה כולל את עלות האדמה. רוכשי משכנתאות מחויבים בביטוח מבנה לצורך המשכנתא.

 

כאשר משווים את מחירי הביטוח, חשוב לבדוק שהפוליסה המוצעת תקנית וכוללת את כל מרכיבי הביטוח כפי שמחייב משרד האוצר. חברות הביטוח יכולות להוסיף ולהרחיב את הגדרות הפוליסה עבור סיכונים נוספים, אולם אסור להם להפחית מהפוליסה התקנית הבסיסית.

 

לפני שאתם רוכשים ביטוח לדירה מומלץ לבדוק את הצרכים שלכם.

לדוגמא, אם מתגבר החשש לרעידות אדמה, מומלץ להרחיב את פוליסת ביטוח הדירה ולכלול בה גם ביטוח כנגד רעידות אדמה, שאינה כלולה בפוליסה הבסיסית. כך גם לגבי נזקי חשמל, סופה וכד'. התוספות אמנם מייקרות את הפוליסה, אולם במקרים מסויימים הדבר משתלם ועל כן מומלץ ראשית להגדיר את הצרכים שלכם ורק אז להשוות בין המחירים.

 

לסיכום

מומלץ גם לבדוק את התנאים של חברות הביטוח: גובה ההשתתפות העצמית, זמן קבלת הכסף המקרה של תביעה, זמינות מוקד הביטוח ונציגי השירות, זמינות לסיור וירטואלי של שמאי, וכמובן הנחות ומבצעים של החברות השונות.