ביטוח דירה
null

פוליסת ביטוח דירה - על מה צריך להקפיד

עסקת נדל"ן היא העסקה היקרה ביותר שרוב רובם של האנשים יעשו בימי חייהם. מאז ומתמיד, וכנראה שגם לתמיד, ההחלטה לגבי סוג הרכישה, אופייה, מהותה והיקפה היא החלטה מורכבת, לא פשוטה ומבוססת על המון תנאים אובייקטיביים וסובייקטיביים העוטפים אותה. כאשר כבר מתקבלת ההחלטה, מאושרת הלוואת המשכנתא, נחתם זיכרון הדברים ונרשמת הערת אזהרה בטאבו, רבים כבר עייפים, מוטרדים או נמצאים באופוריה כזו שעניין אחד ופעוט לכאורה פשוט נשכח או נדחק לשולי הדרך וזהו עניין ביטוח הנכס.

 
ביטוח דירה, וביטוח בכלל, הוא אינו עניין שיש להקל בו ראש או לחשוב כי אפשר לדחותו למועד מאוחר יותר. מעטים המקרים בהם אדם יכול לשלוט בנזק או באירוע היכולים לחולל שמות במרחב הפרטי והאישי שלו, מקרים כגון שריפה, הצפה או פריצה לבית, ופעמים לא מבוטלות הנזקים הנגרמים לנכס יכולים להביא לידי הוצאות כספיות חריגות ונכבדות, מה שהופך את רכישת פוליסת ביטוח הדירה להליך כדאי, רצוי ומומלץ.


כאשר פונים למסלול של בחינה ואיתור פוליסת ביטוח דירה איכותית ומתאימה לסוג הנכס, חשוב לשים דגש על מספר אלמנטים ופרמטרים שצריכים להיות כלולים בין סעיפי החוזה או שניתן להוסיפם לחוזה הפוליסה בעלות מינימאלית או, לעיתים, אפילו ללא עלות נוספת. סוגי הביטוח הנפוצים ביותר הם ביטוח המשכנתא, ביטוח הדירה וביטוח התכולה, והם מהווים מכלול מקיף ושלם לכל צרה שלא תבוא. רכישת ביטוח דירה היא כמו השקעה לאורך זמן, לא רואים מיד את יתרונותיה, אך כאשר צריך לממש אותה, היא בהחלט מחזירה את ההשקעה, ובגדול.


חשוב לשים לב כי פוליסת ביטוח דירה כוללת את רוב גורמי הנזק הפוטנציאליים האפשריים, כולל סעיפים של כוח עליון ושל נזקי פגעי טבע למיניהם. מדינת ישראל היא מדינה בעלת פוטנציאל גבוה לרעידת אדמה, כמו גם לשיטפונות ולדליקות, כך שאסור להקל ראש באף סיטואציה ובשום גורם אפשרי. דגש נוסף יש לשים על סעיף ההשתתפות העצמית. מה סעיף זה כולל, על אילו סכומים מדובר ומאיזה סכום נדרש המבוטח לשלם את חלקו? בכל הנוגע לביטוחי תכולה, הרי שחשוב לבדוק האם הערכת השמאי כוללת את כל הפריטים הנדרשים או שכמה נשכחו או נעלמו בדרכם מההערכה אל הפוליסה.