כתבות נוספות אודות ביטוח חיים
null

מדוע צריך ביטוח בריאות פרטי?

למרות שאתם בריאים כמו שוורים לפני יום עבודה בשדה, למרות שקופת החולים שלכם מספקת לכם את כל מה שצריך כאשר אתם קצת מנוזלים, משתעלים או חשים בכאבי פרקים מעת לעת ולמרות שאתם חיים בישראל שבה, עדיין, ישנו חוק ביטוח בריאות ממלכתי שמבטיח למרבית החולים תרופות וסעד במסגרת שירותי סל הבריאות, עדיין חלק ניכר מהמחלות ומהטיפולים אינם כלולים בטריטוריה זו והם התשובה לשאלה מדוע צריך ביטוח בריאות פרטי ואיכותי.

 
ככל שמתבגרים, אך לא רק בשל גיל כרונולוגי וביולוגי, הגוף נוטה להיחלש ולהיחשף למחלות, חיידקים, וירוסים ושאר מרעין בישין אשר רובם אינם נכללים במסגרת הביטוחים הקיימים ללוקה בהם או, לחילופין, נכללים רק בצורה חלקית ולא מספקת. עובדה זו מחייבת את המטופל להשיג אותם בעצמו ולרכוש אותם בכסף רב, פעמים רבות אף מעבר למה שידו משגת. נדמה כי השאלה מדוע צריך ביטוח בריאות פרטי עולה כפורחת, מדי שנה בשנה, עם התכנסות ועדת סל שירותי הבריאות, הידועה בשם ועדת סל התרופות, ובעיקר עם פרסום החלטותיה לגבי הכללת או אי הכללת תרופות וטיפולים מסוימים בביטוח הבריאות הממלכתי.

 

בעלויות מאוד שוליות, של כמה עשרות שקלים בחודש לביטוחים היקרים ביותר של קופות החולים או של חברות הביטוח הפרטיות, יכול אדם להגן על עצמו, על בריאותו ועל מצבו הגופני והנפשי, כמו גם על משפחתו, מבלי להיכנס ללחץ ולדאגות מיותרות בבוא היום. הביטוח הרפואי, ביטוח הבריאות, הוא ביטוח שאף אחד לא רוצה להשתמש בו אך גם אף אדם לא מעוניין להישאר בלעדיו בעת הצורך, כך שמדובר על השקעה חיובית, ארוכת טווח ומחויבת המציאות לכל אזרח ולכל תושב במדינת ישראל, ובכלל.


עולם ביטוחי הבריאות הוא עולם תחרותי מאוד ולכן ידידותי לצרכנים ולמבוטחים. חשוב לוודא כי הביטוח הנרכש תואם, בדיוק, את צרכיכם ואת אורח חייכם ולא נכללים בו סעיפים מגבילים או בעייתיים מבחינות של מימוש או תוקף. נקודה חשובה נוספת היא לבחון היטב את הביטוח הקיים כבר בקופת החולים ולרכוש ביטוח בריאות פרטי שישלים אותו ולא יקביל אליו, מה שיביא לכפל תשלומים ולחוסר רלוונטיות.