ביטוח חיים
null

ממה מושפעים מחירי ביטוח חיים וכיצד לבחור את הביטוח הנכון

הביטוח הינו כלי חשוב ומשמעותי בחיינו, שנועד להגן עלינו במקרים בלתי צפויים, בהם עלולים להיגרם לנו נזקים כלכליים, שיהיה קשה לנו או לבני משפחתנו לעמוד בהם. ביטוח חיים, אחד הביטוחים החשובים ביותר מבין כלל הביטוחים המוצעים, נועד להגן עלינו מפני נזקים העלולים לקרות לנו במהלך חיינו, בין אם מוות, חלילה, מחלה קשה, אובדן כושר עבודה וכדומה.


ביטוח חיים – לשם מה אנו צריכים אותו
מטרתו המרכזית של ביטוח חיים, ביטוח ריסק, הינה להגן כלכלית על בני משפחתו של המבוטח, במידה וילך לעולמו בטרם עת ויותיר אותם ללא מקור הכנסה, שהוא עצמו דאג לו בעודו בחיים. במקרה מסוג זה, מקבלת משפחתו של המבוטח סכום כסף, כפי שצוין ונקבע בתנאי הפוליסה, בעת מעמד החתימה. במצבים אחרים נועד להגן ביטוח זה גם במקרים של אובדן כושר עבודה, בהם המבוטח איננו יכול לשוב לעבודתו כתוצאה מפגיעה, מצב המוביל לירידה ברמת הכנסתה של המשפחה באופן משמעותי. גם במקרים של מחלה, עלול להיגרם מצב דומה, אז נכנסת לתמונה חברת הביטוח ומשלמת למבוטח כפי שנקבע בתנאיה של הפוליסה.


מחירי ביטוח חיים – ההשפעות השונות
מחירי ביטוח חיים מושפעים מפרמטרים רבים הקובעים את גובהם ואף את תנאיה של הפוליסה הנרכשת. מחירי ביטוח חיים יכולים להיות גבוהים או נמוכים, גם מעצם רכישתם בחברות שונות, ועל כן נדרשת השוואה בין הביטוחים השונים, המוצעים, בטרם הרכישה. מחירי ביטוח חיים מושפעים, ראשית כל, מגילו של המבוטח. ככל שהמבוטח מבוגר יותר, כך יהיו מחירי ביטוח חיים גבוהים יותר. בנוסף, תלויים מחירי ביטוח חיים גם במצב בריאותו של המבוטח. מבוטח הסובל ממחלות שונות, ישלם יותר עבור פוליסת הביטוח, בהשוואה למבוטח שאיננו סובל כלל ממחלות. חשוב לדעת, מחירי ביטוח חיים מושפעים, כאמור, מגילו של המבוטח. מחירי ביטוח חיים אינם קבועים לאורך השנים ומשתנים מדי תקופה, בהתאם לכל חברה וחברה. ישנן חברות ביטוח המעדכנות מחירי ביטוח חיים אחת לכמה שנים, בעוד שאחרות מעדכנות את מחירי הביטוח מדי שנה באופן קבוע.


השוואה בין מחירי ביטוח חיים
שוק ביטוחי החיים כולל במסגרתו מגוון של ביטוחים שונים וכיסויים שונים. כדי ליהנות מביטוח החיים הטוב והאטרקטיבי ביותר, לצד מחירי ביטוח חיים משתלמים וכדאיים, מומלץ לערוך השוואת מחירי ביטוח חיים וכן השוואה בין הפוליסות השונות המוצעות. קיימים אתרי אינטרנט ייעודיים, המציעים השוואת מחירי ביטוח חיים בכמה הקלקות פשוטות ומהירות. לאחר הקלדתם של הנתונים השונים, בנוגע למבוטח המבקש פרטים אלה, מתקבלת שורה של הצעות שונות, הכוללות ביטוחי חיים, הרלוונטיות למבוטח. הצעות אלו כוללות את עלותו של הביטוח, החברה המציעה אותו וכן פרטים נוספים הקשורים לפוליסה עצמה. לצורך השוואה נכונה, מומלץ לבחור מבין רשימה ארוכה זו, חמש או שש הצעות (מבין ההצעות הזולות ביותר) ולפנות באופן ישיר לכל אחת מחברות הביטוח המציעה אותן. בעת הפנייה חשוב לבדוק שוב בנוגע למחירי הביטוח, לכיסויים השונים והתנאים המוצעים במסגרתו של הביטוח.


לסיכום, לאור התחרות הגדולה בין חברות הביטוח השונות, ניתן למצוא פעמים רבות פערי מחיר גבוהים במיוחד בין מחירי ביטוח חיים של חברה אחת למחירים הביטוח של חברה אחרת. ולכן, ישנה חשיבות רבה להשוואה זו לצורך בחירתו של ביטוח החיים הזול, המתאים והמשתלם ביותר, וכל זאת, כדי להגן עליכם ועל בני משפחתכם במידת הצורך.