ביטוח משכנתא
null

ביטוח משכנתא -כיצד נקבעת הפרמיה לתשלום?

ביטוח חיים למשכנתא, נועד להגן עליכם ועל הבנק. כל הבנקים דורשים רכישת ביטוח חיים לפני חתימה על משכנתא. הביטוח מתחייב מול הבנק לשלם את יתרת חוב המשכנתא במקרה שלוקח המשכנתא נפטר לפני שהספיק להחזיר את כולה. מחיר הפרמיה נקבע לפי גיל/ מין/ עיסוק הרוכש ולפי הצהרת בריאות מפורטת אותה הוא נדרש למלא בטרם החתימה. בנוסף גובה הפרמיה מושפע גם יתרת הלוואת המשכנתא, התקופה שנותרה לתשלום והריבית של המשכנתא.

 

לפני שרוכשים ביטוח חיים למשכנתא חשוב לוודא שאין כפילויות ושאין ברשותכם ביטוח חיים למשכנתא שניתן לכם על ידי הבנק בעת החתימה. חשוב להבין, ביטוח משכנתא ניתן להחליף בכל עת, אין הגבלת זמן או התחייבות ולא קיימות הגבלות על מעבר בין פוליסות שונות. לכן, הקפידו לערוך בדיקות והשוואת מחירים מדי פעם, גם אם יש כבר ברשותכם ביטוח חיים למשכנתא. במידה ומצאתם פוליסה זולה יותר, אל תשכחו כמובן לעדכן את הבנק בו נלקחה המשכנתא ולבטל את הפוליסה הישנה.

 

אמנם לרוב ביטוח החיים מכסה את המשכנתא רק בעת פטירה, אולם כיום ניתן להרחיב את הפוליסה למשכנתא כך שתכלול גם כיסוי במקרה של אבדן כושר עבודה. כלומר, במקרה שהאדם לא יכול לעבוד ולכן אינו יכול להחזיר את המשכנתא חברת הביטוח תישא במקומו את עלות ההחזר החודשי לבנק.

 

פרמטרים נוספים שכדאי לבדוק טרם הרכישה: גיל הכניסה המרבי, תוקפו המרבי של הנספח של המבוטח, מקרים בהם חברת הביטוח פטורה מתשלום, תקופת ההמתנה בעת ביטול פוליסת ביטוח וכמובן מבצעים והטבות של החברות השונות. שימו לב כי ביטוח החיים למשכנתא אינו זהה לביטוח ריסק. בעוד הראשון נועד להגן עליכם מפני חוב משכנתא במקרה של מוות, השני נועד לתת פיתוי כספי לבן הזוג/ילדים במקרה של מוות. לכן, רכישת ביטוח חיים למשכנתא, אינה פוטרת מרכישת ביטוח ריסק ולהיפך.