ביטוח חיים
null

ביטוח ריסק - כיצד לרכוש נכון?

ביטוח ריסק - כיצד לרכוש נכון?
פטירתו של אדם בנוסף לצער הרב ותחושת החסר הנגרמים בעיקר למשפחתו הקרובה, מאיימת גם על בטחונם ועתידם הכלכלי של בן / בת הזוג וילדיו עקב אובדן ההכנסה. בדיוק לשם כך קיים ביטוח חיים ריסק, שמהותו הינו כיסוי ביטוחי המבטיח לשאריו של מבוטח סכום ביטוח בהתאם לנרכש בפוליסה שיסייע בידם להמשיך ולכלכל את עצמם בעתיד. עלותו של  ביטוח ריסק נקבעת בהתאם למספר פרמטרים וכדאי לעשות השוואה מקיפה ורצינית לפני הרכישה. 

 
הפרמטרים המשפיעים על פרמיית ביטוח ריסק:
גיל המבוטח: הפרמיה משתנה בהתאם לגילו של אדם יש פוליסות בהן הפרמיה מתעדכנת אחת לשנה , 5 שנים או 10 שנים בהתאם לגילו של המבוטח. חשוב לבדוק כל כמה זמן מתעדכן מחיר הפרמיה לפוליסת ביטוח ריסק, רוב החברות מציעות עדכון אחת לשנה, אולם יש חברות שמציעות עדכון אחת ל-5 שנים. גיל המבוטח נקבע בשנים מלאות מרבית החברות מחשבות את גיל המבוטח לפי יום ההולדת הקרוב ביותר אך בביטוח ישיר מחשבים את הגיל לפי השנים המלאות לדוגמא בן 30 ו 11 חודש יחשב בן 30.

 

חישוב הסיכון על פי לוחות תמותה: ככל שלוחות התמותה על פיהן מוערך הסיכון הינם מעודכנים יותר הם מגלמים את השיפור בתוחלת החיים בשנים האחרונות ובכך יוזילו את התעריפים.

 

מצב בריאותי: ההיסטוריה הרפואית שלכם משפיעה רבות על גובה הפרמיה- עישון, יתר לחץ דם, סכרת בעיות לב וגורמים נוספים ישפיעו על מחיר הפוליסה. הקפידו למלא פרטים מדויקים ונכונים על מנת לקבל את הכיסוי המלא מחברת הביטוח.

 

הכנסה למשפחה: במקרה של מוות ניתן לבחור האם המשפחה הנותרת תקבל סכום חד פעמי גדול או שסכום הביטוח יחולק כקצבה חודשית ארוכת טווח.

 

ביטוח חיים למשכנתא: כל הבנקים דורשים רכישת ביטוח חיים ריסק כתנאי לקבלת משכנתא . המבטח מתחייב  בפוליסה לשלם את יתרת חוב המשכנתא במקרה שלוקח המשכנתא נפטר לפני שהספיק להחזיר את כולה. מעבר לדרישת הבנק הביטוח חשוב מאוד למשפחה על מנת שהשארים לא ישארו עם חובות לבנק לאחר מות אחד מהלווים. בביטוח משכנתא יש לוודא כי הסכום של  ביטוח ריסק תואם את יתרת ההלוואה בכל רגע נתון.

 

לסיכום, מומלץ גם לבדוק את התנאים של חברות הביטוח: זמן קבלת הכסף במקרה של תביעה, זמינות מוקד הביטוח ונציגי השירות, וכמובן הנחות ומבצעים של החברות השונות.