ביטוח נסיעות לחו"ל
null

תרמילאי, מתכנן את הטיול הגדול? כך תבחר ביטוח נסיעות

מה כולל ביטוח תרמילאים ולכמה זמן הוא תקף? מה עושים במקרה של איתור והצלה?

נסיעה לטיול תרמילאים לבד או עם חברים היא דבר שדורש תכנון והכנה. בין כול האריזות, חיסונים, דרכונים, כרטיסי טיסה וניסיונות ההרגעה להורים אסור לשכוח שתקלות עלולות לקרות וכן חובה לבטח את עצמכם ב ביטוח נסיעות לחו"ל. מכיוון שביטוח נסיעות רגיל מוגבל לרוב לתקופה של חודשיים עד שלושה חודשים, כדאי לרכוש ביטוח מיוחד שמציעות חלק מחברות הביטוח במיוחד עבור תרמילאים. "ביטוח תרמילאים" ניתן לתקופה של עד 720 יום, מחירו נקבע בהתאם לגיל הנוסע והוא כולל ביטוח בריאות בחו"ל וביטוח מטען.

 

טרם הנסיעה הגדירו את אופי הטיול ובדקו מהם הצרכים שלכם מהביטוח. כך לדוגמא, במידה ואתם מתכננים במהלך הטיול ספורט אתגרי כגון: טיפוס על הרים, סקי, קפיצת באנג'י וכד' כדאי לכם לרכוש חבילת ביטוח שתכלול ביטוח רפואי מורחב.

במקרה שאתם מתכננים "טרקים" במקומות מבודדים בהם לא ניתן ליצור אתכם קשר, חשוב ביותר לא לוותר על הרחבת הפוליסה למקרים שבהם אתם עלולים להזדקק לאיתור והצלה. כשם שאתם מתאימים את הטיול לאופי שלכם, כך חשוב שתתאימו לעצמכם גם את הביטוח אישית ולא תסתפקו ברכישת ביטוח כללי.

 

בנוסף חשוב לבדוק ולהשוות את התנאים השונים של חברות הביטוח בנוגע לסעיפים שונים בפוליסה: החזר על הפסד תשלומים בגין קיצור/ביטול נסיעה, תאונות אישיות, אחריות כלפי צד ג', זמן המתנה במקרה של משלחת חיפש איתור והצלה, תקרת כיסוי למקרה חירום רפואי, תקרת הכיסוי לתרופות, זמן תשלום תביעות, מקום הטיפול הרפואי במקרה חירום, תקרת החזר במקרה של גניבת המטען, זמינות מוקד הביטוח ועוד.

 

לסיכום, טיול תרמילאים הוא חוויה לכל החיים. כדי שהחוויה תהיה חיובית, הקפידו לבטח את עצמכם טרם הנסיעה בהתאם והכי חשוב: אל תשכחו להתקשר לאמא לפחות פעמיים בשבוע. טיול מהנה!