ביטוח רכב
null

הרחבות וכיסויים לביטוח המקיף

אחת הדרכים בהוזלה של ביטוח הרכב, היא לקיחת השלמות לפוליסות ביטוח הרכב. חברות הביטוח הרבות מציעות היום השלמות והטבות לפוליסות הביטוח, ובעצם מצליחות להקל על הנהג בביטוח פוליסות נוספות. כך, בצורה זו לדוגמא, ביטוח מקיף יכול לכלול הטבות אשר מופיעות בביטוח צד ג. כמו כן, פוליסת ביטוח המקיף יכולה לכלול בתוכה גם שירותים נוספים כגון שירותי גרירה וחילוץ, תיקון שמשות, כיסוי למטלטלין שהיו בתוך הרכב שנפגע או נגנב, קבלת רכב חלופי וכו'.

 

שירותי הדרך

הכוללים גרירה או טיפול בתקלות רכב, ניתנים לרוב במשך 24 שעות בכל תקופת הביטוח, ובמקרה של תאונת דרכים או במצבים בהם הרכב אינו במצב של נסיעה, יגיע נציג מטעם חברת הגרירה, וידאג להעביר את הרכב למוסך. גם לשירותי הדרך יש תוספות שניתן להוסיף, אשר כוללות שירותי החלפת גלגל במידה של תקר, שירותי אספקת דלק במידה ו"נתקעתם" ללא דלק, ולקיחת הרכב לטסט במועד הנקוב.

 

תיקוני שמשות

מכסים נזק אשר ייגרם לשמשות מכל סיבה שלא תהיה, ובחלק מחברות הביטוח, השירות ניתן גם בבית הלקוח


רכב חלופי

במקרים של גניבה או תאונת דרכים ניתן בדרך כלל לתקופות של בין 15 ל-27 ימים. הרכב החלופי ניתן כאמור לצורך התניידות עד סוף הטיפול ברכבך, או עד תום תקופת הטיפול בתביעה מול חברת הביטוח.


כיסוי נוסף הוא רכב חדש תמורת רכב ישן והמשמעות שלו הינה כי במידה ורכב מבוטח חדש ( תחת אותה שנת ייצור ) מורד מהכביש עקב תאונת דרכים והנזק הוא נזק של אובדן גמור- יינתן למבוטח רכב חדש זהה לרכב שהיה.


כיסוי נגד גניבת רדיו דיסק

במידה ונגנב הרדיו דיסק מהרכב, או אם הוא ניזוק- יספק הביטוח רדיו דיסק חלופי.


כיסויים לנהגים צעירים

לפרקי זמן קצרים של עד 4 ימים. חברות ביטוח רבות מאפשרות לבטח נהגים צעירים, כדוגמת חיילים, אשר מגיעים הביתה אחת לכמה זמן ומעוניינים לנהוג ברכב, ולכן ישנה אופציה של רכישת כיסוי מוגבל לתקופה קצרה של מספר ימים בודדים. אופציה זו עדיפה על אופציית רשימת הנהגים הצעירים כנהגים נוספים בביטוח, כיוון שזה מצריך עלות נוספת לביטוח, דבר שמייקר אותו משמעותית.


 

חשוב מאד טרם החתימה על פוליסת הביטוח לוודא ולבדוק את כל הפרטים של הפוליסה- מה היא מבטיחה, מה היא כוללת, ולבצע בדיקה מקיפה האם כדאי לרכוש פוליסה אחת עם השלמות נוספות, או שמא לרכוש שתי פוליסות אשר ייתנו את הכיסוי הבטיחותי הרחב והמקיף ביותר.