ביטוח רכב
null

הכל על שירות רכב חלופי

חברות הביטוח השונות מציעות ביטוח מקיף לרכב המקנה כיסויים ביטוחיים, במידה וארע נזק לרכב כתוצאה מתאונת דרכים. חברות אלה מאפשרות לקבל רכב חלופי, אשר נועד לשמש את המבוטח לתקופה בה רכבו מושבת/נמצא בתיקון במוסך הסדר או נגנב. לכן מומלץ לבדוק במסגרת סקר השוק אותו אתם מבצעים האם חברת הביטוח הספציפית מציעה רכב חלופי ובאילו מקרים ניתן לקבלו. כמובן שיש לבדוק, על פי תנאי הפוליסה, מה התשלום או תוספת התשלום הנדרשת לשם כך, במידה ומדובר בהרחבה לפוליסה הקיימת. למה חשוב לשים בעת רכישתו של ביטוח מקיף לרכב ובכל הקשור לרכב חלופי? על כך, במאמר הבא. 

 

מתי ניתן לקבל רכב חלופי?

בשוק ביטוחי הרכב ישנם הבדלים בין חברות הביטוח בנושא רכב חלופי במסגרת ביטוח מקיף. קיימים שלושה מקרים בהם ניתן לקבל רכב חלופי. המקרה הראשון הינו גניבתו של הרכב המבוטח. במידה ונגנב הרכב, יקבל המבוטח רכב חלופי מחברת הביטוח. מקרה שני הינו במידה וארעה תאונה, שבעקבותיה הרכב איננו יכול לעלות על הכביש. במקרה של תאונת דרכים קשה, יכול בעל הרכב לקבל מחברת הביטוח רכב חלופי, במהלך כל התקופה בה נמצא הרכב המבוטח במוסך הסדר לצורך תיקונו. מקרה שלישי, במסגרתו מוענק רכב חלופי על ידי חברות הביטוח, הינו במקרה של טוטאל לוס. במקרים אלה, יקבל המבוטח רכב חלופי עד לקבלת הכסף מחברת הביטוח, עבור שוויו של הרכב. חשוב לשים לב כי קבלתו של רכב חלופי יכולה להיעשות במסגרת ביטוח מקיף, בהתאם לתנאים השונים, כפי שנקבעו בו. במקרים אחרים, יכול להינתן רכב חלופי במידה וקיימות הרחבות לביטוח המקיף, הרחבות שאינן כלולות בו באופן אוטומטי. ולכן, ישנה חשיבות רבה לבחינתו של הביטוח.

 

למה חשוב לשים לב?

בעת בחינתה של פוליסת הביטוח שלכם, ובכל הקשור לקבלתו של רכב חלופי מומלץ להתייחס לתנאים השונים המצוינים בה. כדאי לבחון באילו מקרים אתם רשאים לקבל רכב חלופי, האם מדובר במקרים של תאונה, טוטאל לוס, גניבה וכדומה, האם מדובר בכל השלושה או רק באחד מהם וכדומה. בנוסף, מומלץ לבחון את משך הזמן, בו אתם רשאים להשתמש ברכב חלופי זה. במידה ורכבכם נמצא, לצורך תיקונו, במוסך הסדר, כדאי לבדוק לכמה זמן תקבלו רכב חלופי. פרטים אלה חשובים במיוחד, שכן בתקופה זו תהיו ודאי ללא אמצעי תחבורה אחר ותדרשו לפתרונות מהירים ונכונים לכם. קבלתו של רכב חלופי תאפשר לכם להמשיך בשגרת יומכם, מבלי שתפגע, ככל האפשר.

 

לסיכום

רכב חלופי, כפי שמוצע במסגרתו של הביטוח המקיף לרכב, מאפשר לכם, גם במקרים של תאונה, חלילה, או תקלה ברכב, לשוב ולנהוג בכביש בעזרתו של רכב אחר, עד שיתוקן רכבכם במוסך ההסדר או עד שיימצא פתרון אחר (בהתאם לבעיה)