ביטוח רכב
null

ביטוח רכב זול - עניין של בחירה

שוק ביטוחי הרכב מציע מגוון פוליסות ביטוח, הכוללות תנאים שונים, כיסויים שונים וכמובן – מחירים שונים. אם אתם מחפשים ביטוח רכב זול והמחיר הוא פרמטר חשוב עבורכם, הגעתם למקום הנכון. אין עוד צורך בפניות לעשרות סוכנים טלפונים מייגעים לחברות ביטוח, כאן תוכלו לבצע השוואת מחירי ביטוח בלחיצת כפתור ולבחור במחיר המשתלם ביותר. 

אילו ביטוחי רכב קיימים בשוק הביטוחים?

ככלל, קיימים שלושה סוגים של פוליסות ביטוח רכב. הביטוח הראשון הינו ביטוח חובה, שממש כמו שמו, חובה לרוכשו. ביטוח זה נועד להגן על הנהג, נוסעי הרכב, רוכבי אופניים או הולכי רגל, במידה ואלה נפגעו כתוצאה מתאונת דרכים בה היה מעורב הרכב המבוטח. סוג נוסף של ביטוח הינו ביטוח מקיף, המגן מפני נזקים, העלולים להיגרם לרכב עצמו, במקרים של תאונת דרכים, גניבה, פריצה, פגעי טבע וכדומה. הסוג השלישי הינו ביטוח צד ג' - ביטוח זה מגן מפני נזקים העלולים להיגרם לרכב אחר או לרכושו של צד ג', כתוצאה משימוש ברכב המבוטח ובאשמת הנהג.

 

ממה מושפעים מחירי הביטוחים?

ביטוח רכב, בין אם חובה, מקיף או צד ג', מושפע מפרמטרים רבים, הקובעים אם יהיה זה ביטוח רכב זול או אולי יקר. פרמטרים כמו, סוג הרכב, האם מדובר ברכב פרטי או רכב מסחרי, פרמטרים הקשורים בנהג הרכב עצמו: מה גילו של הנהג הקבוע ברכב, מה מינו, מה היסטוריית הנהיגה שלו ברכב, האם היו לו שלילות רישיון בעבר או עבירות תנועה וכדומה. מחירי הביטוח מושפעים גם ממאפייני הרכב, כמו שנת ייצור הרכב, האם לרכב מערכות הגנה כמו כריות אוויר למשל, או מערכת אזעקה ועוד.

 

כיצד ליהנות מביטוח רכב זול?

אם אתם מעוניינים לרכוש ביטוח רכב זול, זכרו תחילה כי ביטוח רכב זול ניתן לקבל בשני מקרים:

מאפייני הנהג והרכב המבוטח – גובה הפרמיה מושפע מפרמטרים שאינם ניתנים לשליטתכם, כמו אלו שצוינו מעלה (מאפייני הרכב, היסטוריית הנהיגה של הנהג העיקרי ברכב וכדומה). ביטוח רכב זול יתקבל במקרים בהם מדובר ברכב שאיננו עבר תאונות בעבר וכן שרישיון הנהיגה של נהגו העיקרי מעולם לא נשלל. ביטוח רכב זול יהיה גם עבור רכב ממוגן היטב, בהשוואה לרכב שאיננו ממוגן, שכן רכב שאיננו ממוגן קל לגנוב הרבה יותר מרכב בעל מערכת אזעקה, למשל.

היקף הכיסויים – דרך נוספת להוזיל את עלות הביטוח היא צמצום היקף הכיסויים שכוללת הפוליסה והגדלת רכיב ההשתתפות העצמית במקרים של פגיעה ברכבכם או ברכושו של צד ג'. כמובן שזה לא רלוונטי לפוליסת ביטוח חובה, שכיסוייה קבועים בחוק.

 

לסיכום, כאשר אתם מחפשים ביטוח רכב זול, שימו לב כי ההצעה שאתם בוחנים היא אכן הצעה משתלמת ומחירו הזול של הביטוח אינו נובע מהשתתפות עצמית גבוהה במקרה של תאונה או גניבה וצמצום הכיסויים.