ביטוח רכב
null

ביטוח חובה - השוואת מחירים לפני שרוכשים

למה נועדה פוליסת ביטוח  חובה, על אילו נזקים היא מכסה ומה קורה במידה ונוהגים ללא ביטוח חובה?

ביטוח החובה, חל על כל סוגי כלי הרכב הממונעים: מכוניות, אופנועים וכו'. על פי חוק נפגעי תאונות דרכים (1976) אסור לכם לנהוג ברכב ללא ביטוח זה. החוק נועד לבטח את האנשים ולא את כלי הרכב, כלומר את הנהגים, הנוסעים, הולכי הרגל וכל מי שעלול להיפגע מהרכב בתאונה.

 

הביטוח כולל כיסוי להוצאות רפואיות, פיצוי על אובדן כושר עבודה, הוצאות עבור שיקום, היעדרות מעבודה וכל נזק גופני ונפש שעלול להיגרם במקרה של תאונת דרכים. מחירי ביטוח החובה מפוקחים ממשלתית, אולם יש מספר פרמטרים שמשפיעים על המחיר הסופי: סוג הנהג המבוטח (גיל וותק נהיגה), תביעות קודמות בגין תאונת דרכים, נפח מנוע הרכב, שלילת רישיון הרכב בעבר והיעדר אמצעי מיגון ברכב כגון כריות אוויר. כך למעשה, מחירי ביטוח חובה עשויים להשתנות מלקוח ללקוח. בנוסף, חשוב לבצע השוואת מחירים, ביטוח חובה הוא מוצר תחת פיקוח, אך אין מניעה מחברות מבטחות להציע מחירים זולים יותר או הנחות שונות.

 

שלא כמו בסוגי ביטוח אחרים, בביטוח חובה החוק אוסר לנהוג ללא תעודת ביטוח רכב משולמת ולכן תנאי מוקדם הוא תשלום תעודת הביטוח בבנק או באמצעות כרטיס אשראי שנמסר לחברת הביטוח. טיפ חשוב ברכישת ביטוח חובה הוא בדיקת מספר התשלומים שמאפשרת חברת הביטוח ללקוחותיה,  גם פרמטר זה, כדאי שיבדק בשלב השוואת המחירים 

 

לסיכום: מיד עם קניית הרכב ועוד לפני הנסיעה הראשונה יש לרכוש ביטוח חובה. כדאי להשוות ולבדוק היטב את המחירים. חשוב לבדוק גם מה בדיוק הביטוח מכסה: סוגי נהגים, הוצאות אשפוז, הוצאות שיקום, פיצויי נזיקין, אובדן כושר עבודה, היעדרות מעבודה ועוד.