ביטוח רכב
null

סוף עידן סוכן הביטוח - המלחמה בין סוכן הביטוח לבין חברות הביטוח הישיר

אתם עומדים לרכוש ביטוח חדש ומתלבטים באיזה מסלול לבחור? אנו ננסה לעשות לכם קצת סדר בבלאגן.

  

בשנים האחרונות, זירת הקרב בעולם הביטוח התחממה עד לכדי רתיחה - כאשר חברות הביטוח עומדות אל מול חברות הביטוח הישיר. בעוד חברות הביטוח הישיר מנסות לשכנע את הלקוחות כי עדיף וכדאי להם לרכוש ביטוח דרכן, ללא גורם מתווך, סוכני וחברות הביטוח ממשיכים לטעון כי אין תחליף לשירותים שהם מציעים.


רוב החברות השולטות בשוק הביטוח בישראל הן חברות הביטוח הרגילות. חברות אלו מגייסות אליהן לקוחות לרוב באמצעות סוכנויות ביטוח, ודרך סוכני ביטוח עצמאיים. אך כפי שנאמר, בשנים האחרונות חלה תפנית בשוק הביטוח, וחברות הביטוח הישיר, שמשווקות את ההצעות שלהן באמצעות אתרי האינטרנט, פרסומים, ומוקדים טלפוניים- נוגסות בנתח השוק הקיים.

 

אז כיצד מחליטים איפה לעשות את הביטוח?

  1. מורכבות הביטוח - קיימים מספר סוגים של ביטוחים, אשר חלק אף דיי מורכבים להבנה ויש צורך להבין לעומק את כל הפרטים שבהם. הדיעה הרווחת היא כי סוכני הביטוח נותנים מענה לכל שאלה וחוסר הבנה שנוצר אצל הלקוחות עקב פרטים לא ברורים בפוליסות, אך גם בחברות הביטוח הישיר למדו להתמודד עם הבעיה הזו, ופיתחו עם השנים מוקדי שירות לקוחות אשר מוכשרים באופן אישי וייעודי על מנת לתת מענה לשאלות ולבעיות של לקוחות מבולבלים.
  2. מחיר- חברות הביטוח הישיר מדגישות בפרסומים שלהן את המחיר הזול שלהן. ואכן כך המצב ברוב המקרים. אך מומלץ בכל מקרה תמיד לבצע השוואת מחירים ולבדוק את כל הפוליסות המוצעות בין כלל החברות. סוכני ביטוח פרטיים יכולים גם כן לבצע זאת עבורכם, אך סביר להניח שבסופו של דבר על המחיר תצטרכו להוסיף גם עלמת סוכן, דבר שייקר עבורכם את הפוליסה בסכום נוסף.
  3.   זמן- אחד היתרונות הבולטים של חברות הביטוח הישיר הוא הזמינות והקלות בה ניתן לרכוש היום פוליסת ביטוח. אם בעבר הדבר היה מצריך ללכת אל סוכן הביטוח ולקבל ממנו הצעות- כיום ניתן לבצע הכל דרך אתרי אינטרנט ייעודיים, או דרך מוקדים טלפוניים של חברות הביטוח הישיר, מה שמאפשר ללקוחות לקבל מענה בטווח זמן מצומצם ככל הניתן.
  4. מימוש התביעה - חיסכון בזמן ומחיר זול הם אמנם פרמטרים חשובים מאד, אך הם לא יהיו משמעותיים אם ברגע האמת - לא תצליחו לממש את התביעה במקרה הצורך. חברות הביטוח הרגילות טוענות שרק אצלן תוכלו לממש את הביטוח בקלות רבה ויעילה וכי היחס האישי לו תזכו, יתעלה על המענה המרוחק יותר לש חברות הביטוח הישיר. אך לא תמיד כך הדבר. חברות הביטוח הישיר מתגאות גם הן ומתפארות בלקוחות מרוצים אשר קיבלו שירות וייעוץ שסייע להם בתביעות.

לכן, בשורה התחתונה - בין אם מדובר בחברת ביטוח רגילה או ישירה, חובה עליכם לברר את כל הפרטים אודות הפוליסה טרם רכישתה, ולבצע מחקר מקיף אודות כל חברה שבה אתם שוקלים לרכוש את הביטוח.