ביטוח רכב
null

ביטוח רכב - השוואת מחירים זה כאן!

מהם הפרמטרים שמשפיעים על ביטוח הרכב ולמה כדאי לשים לב לפני שרוכשים ביטוח רכב?

ביטוח רכב הוא אחד מהביטוחים הנרכשים והנפוצים ביותר בחברות השונות. אחד הפרמטרים המשפיעים ביותר בטרם רכישת הפוליסה הוא כמובן מחיר ביטוח הרכב. בעבר, תעריף הביטוח היה אחיד ונקבע על ידי אבנר (תאגיד חברות הביטוח).

  

היום, לעומת זאת, כל חברת ביטוח רשאית לקבוע תעריף משלה הנקבע לפי פרמטרים שונים. ולכן בעת רכישת ביטוח רכב השוואת מחירים היא שלב חיוני.

 

על מנת להשוות כראוי בין החברות השונות כדאי להכיר את הפרמטרים המשפיעים על מחירי ביטוח רכב:   

מאפייני הנהג – אחד הקריטריונים המשפיעים ביותר על מחיר הביטוח הוא הנהג עצמו. חברות הביטוח משתמשות בסטטיסטיקות של תאונות על מנת לקבוע את מידת הסיכון של הנהג להיות מעורב בתאונה. בעוד נהגים צעירים ונהגים חדשים מעלים את תעריפי הביטוח. נהגים ללא עבר של תאונות, נשים ונהגים מעל גיל 50 דווקא מוזילים את עלות הביטוח. חשוב לדעת שמחיר הפוליסה נקבע תמיד לפי הנהג הצעיר ביותר, גם בפרמטר הגיל, וותק הנהיגה ומין הנהג. בנושא הרשאות ותאונות נבדקות לרוב שלוש השנים שקדמו לרכישת הפוליסה.

 

מאפייני הרכב – גם כאן נמדדת רמת הסיכון לגניבה/תאונה בשכלול עם סטטיסטיקות של תאונות/גניבות ובהתאם לכך נקבע המחיר. בנוסף, ישנם פרמטרים נוספים כגון: סוג הרכב, שנה, שימוש הרכב פרטי/מסחרי/השכרה, בטיחות הרכב, אזעקה, קודן, כריות אויר, נפח מנוע ועוד. גם כאן, ככל שהרכב יקר יותר וחדש יותר מחיר הביטוח יעלה. לעומתו, רכב ישן יותר מסוג שאינו נגנב המצויד בכול אביזרי הבטיחות יעלה לכם פחות.

 

לסיכום: ניתן לראות שפרט לפרמטרים כמו הגיל, וותק הנהיגה וסוג הרכב, נלקחים בחשבון גם פרמטרים אישיים כמו מס' הרשאות, שלילות ומס' תאונות שנהג הרכב היה מעורב בהם. לכן, שימרו על נהיגה בטוחה וזהירה, גם בשביל הבריאות אבל גם בשביל לחסוך בעלות ביטוח הרכב.