ביטוח רכב
null

המדריך להשוואת ביטוח רכב

מתי כדאי לעשות ביטוח מקיף, מדוע קיים הבדל במחירי ביטוח הרכב ולמה חשוב לשים לב לפני שמבטחים? 

הפרמטר החשוב ביותר בעת ביצוע השוואת מחירי ביטוח רכב, הוא כמובן מחיר הביטוח. כולנו רוצים לשלם את המחיר הזול ביותר, אולם לא תמיד ההצעה האטרקטיבית ביותר היא גם המשתלמת ביותר. חשוב לבדוק היטב מה מציעה חברת הביטוח, איזה כיסוי, מהם התנאים, למי מותר לנהוג ברכב, איזה סוג אזעקות צריך להימצא ברכב ומהם השירותים הנלווים המצורפים: גרירת רכב, ביטוח שמשות, רכב חלופי וכו'.

 

בנוסף חשוב להבדיל ולבדוק בנפרד את סוגי הביטוח השונים:

הביטוח החשוב ביותר הוא ביטוח החובה, שכן, כשמו כן הוא: חובה! ללא הביטוח אסור לכם לנהוג ברכב על פי חוק. החוק נועד לבטח את האנשים ולא את כלי הרכב, כלומר את הנהגים, הנוסעים, הולכי הרגל וכל מי שעלול להיפגע מהרכב בתאונה. בסעיף זה חשוב לבדוק מה בדיוק הביטוח מכסה: סוגי נהגים, הוצאות אשפוז, הוצאות שיקום, פיצויי נזיקין, אובדן כושר עבודה, היעדרות מעבודה ועוד.

סוג נוסף שקיים הוא הביטוח המקיף, הוא איננו ביטוח חובה ותפקידו הוא להגן על הרכב מפני פגיעות רכוש כגון: תאונה, שריפה, גניבה וכד'. גובה המחיר משתנה בהתאם לסוג הרכב ושנת הייצור שלו. ככל שמחיר הרכב גבוה יותר ושנת הייצור שלו חדשה יותר, כך גם יעלה מחיר הביטוח. בסעיף זה חשוב לבדוק היטב: על אילו נזקים מפצה הביטוח, מה גובה ההשתתפות העצמית, מה כולל הביטוח: פחחות, צבע, רדיו, גרירה, רכב חלופי, שמשות, צד ג' וכו'.

 

באופן כללי בעת ביצוע השוואת מחירי ביטוח רכב,לפני רכישת ביטוח רכב מקיף כדאי לשים לב לשווי הרכב שלכם, במידה והרכב ישן מאוד, לא תמיד מחיר הביטוח שווה, לפעמים כדאי לרכוש רק ביטוח צד ג' ולוותר על הביטוח המקיף.

מי שאינו מעוניין לבטח את הרכב מפני נזקים, יכול לרכוש רק ביטוח צד ג, מדובר בכיסוי המינימאלי לרכב שכולל נזקים שנגרמו לצד שלישי. כלומר במקרה של פגיעה ברכב אחר הביטוח יכסה את הנזק שנגרם לו (אך לא לרכב שלך). גם במקרה הזה חשוב לבדוק: מה גובה ההשתתפות העצמית, מה הביטוח מכסה ועוד. בנוסף כדאי לפעמים להרחיב את הביטוח ולכלול בו גם שירותי גרירה (במיוחד אם מדובר ברכב ישן בעל פוטנציאל תקלות גבוה), ביטוח שמשות, רדיו, הוצאות להגנה משפטית, פיצוי על נזקי גוף לצד ג' (שאינם נכללים בביטוח החובה) ועוד.

 

לסיכום

לפני רכישת ביטוח הרכב כדאי להכין היטב שיעורי בית ולבצע השוואת מחירים לביטוח רכב. בכל מקרה חשוב לזכור שמחיר הביטוח משתנה מאדם לאדם בהתאם למספר תאונות בהן היה מעורב, גיל הנהג, מספר האנשים המורשים לנהוג ברכב, שנות וותק לרישיון ועוד. לכן, גם אם לשכן יש את אותו הרכב בדיוק יתכן שמחיר הפוליסה שלכן יהיה שונה.