ביטוח רכב
null

ביטוח אופנוע – השוואת מחירי ביטוח אופנועים

בדומה לכל פוליסת ביטוח אחרת, גם בעת רכישת ביטוח לאופנוע, חשוב לבצע השוואת מחירים ולהבין אילו כיסויים מציעה לכם כל חברת ביטוח ומה משפיע על גובה הפרמיה החודשית. אז אילו ביטוחי אופנוע קיימים, קיצד לבצע השוואת מחירים ומה חשוב לבדוק? בשביל זה אנחנו פה... 

 

אילו כיסויים כולל ביטוח אופנוע?

ביטוח אופנוע, בדומה לפוליסת ביטוח רכב, עשוי לכלול שלושה ביטוחים שונים: 

ביטוח אופנוע חובה - שהינו בגדר חובה והוא זה שמבטיח כיסוי במקרים של נזקי גוף לרוכב האופנוע, להולכי רגל או למשתמשים אחרים בכביש.

ביטוח צד ג' לאופנועים – המבטיח כיסוי במקרים בהם נגרם נזק לרכושו של צד ג', כתוצאה מהשימוש באופנוע. לדוגמא, במקרים בהם אירעה תאונה, באשמתכם וכתוצאה ממנה נגרם נזק לרכב של אדם אחר.

ביטוח מקיף לאופנועים – פוליסת ביטוח המאפשרת כיסוי למקרים בהם נגרם נזק לאופנוע עצמו, בעת קבלת ההחלטה לגבי פוליסה זו, חשוב לשקול את שווי האופנוע. אם מדובר בקטנוע זול יחסית, יתכן שזה לא משתלם. מאידך, אם מדובר באופנוע בעל ערך, שחלקי החילוף שלו יקרים וכך גם שוויו הכללי – זהו רכיב חשוב בביטוח שלכם. 

 

כיצד נקבע מחירו של ביטוח אופנוע?

מחירי ביטוח לאופנועים מושפעים מפרמטרים רבים, החל מסוג האופנוע וכלה באופי השימוש באופנוע. למשל, ביטוח אופנוע עבור אופנוע כביש יעלה הרבה יותר מביטוח אופנוע עבור אופנוע שטח, שכן אופנוע כביש חשוף לסיכונים רבים יותר מאופנוע שטח. בנוסף, ביטוח אופנוע מקיף, לאופנוע חדיש ומשוכלל, יעלה גם כן יותר מביטוחו של קטנוע קטן וישן. נקודה נוספת שלא משמחת את מרבית בעלי האופנועים, היא שמחירו של ביטוח אופנוע גבוה בהרבה ממחירו של ביטוח רכב, זאת לאור העובדה

שרוכב האופנוע חשוף יותר לפגיעות גוף. 

 

כיצד לבחור את הביטוח הטוב ביותר?

בכדי לבחור את פוליסת הביטוח הנכונה והמתאימה ביותר, מומלץ תחילה לערוך סקר שוק. חשוב לבדוק את עלויות הביטוחים וכן את הכיסויים השונים, המוצעים במסגרתו של כל ביטוח. ככלל, מומלץ כמובן לרכוש לצד ביטוח החובה לאופנוע, גם ביטוח מקיף וצד ג', אולם אם מעוניינים לצמצם בעלויות, ניתן לבחור בביטוח מקיף חלקי בלבד. 

 

לסיכום

בעת רכישת ביטוח אופנוע, חובה, מקיף וצד ג', מומלץ לבחון בקפידה את הצעות הביטוח השונות, לקרוא היטב את הפוליסה המוצעת, את הכיסויים השונים, את התנאים וכל פרט רלוונטי אחר. השוואה בין האפשרויות ובחינה נכונה של הפרטים השונים, יאפשרו לכם למצוא את הפוליסה שתתאים באופן מושלם לצרכיכם היחודיים ויכולותיכם הכלכליות.