ביטוח רכב
null

מה זה ביטוח צד ג?

מה זה ביטוח צד ג?

מדובר בכיסוי המינימאלי לרכב שכולל נזקים שנגרמו לצד שלישי. כלומר במקרה של פגיעה ברכב אחר הביטוח יכסה את הנזק שנגרם לו (אך לא לרכב שלך).

 

למי כדאי לרכוש ביטוח צד ג'?
בעלי רכבים ישנים (10-12 שנים), ששווי הרכב שלהם נמוך, עלולים לשלם פרמיות יקרות מאוד ביחס לערך הרכב עבור ביטוח מקיף. גם בעלי אופנועים וקטנועים עלולים לגלות שלא משתלם להם לבטח את הרכב בצורה מלאה. באופן כללי כאשר שווי הרכב קטן יותר ממחיר הביטוח ניתן להסתפק בביטוח צד ג' בלבד. 

 

מה כולל ביטוח צד ג'? 

כל פגיעה ונזק שנגרמו לצד שלישי על ידי המבוטח בזמן נסיעה ובאשמתו של המבוטח. במידה והצד השני היה אשם, חברת הביטוח שלו תכסה את התיקון וההוצאות. בנוסף, מכסה הביטוח נזקים שנגרמו לרכוש ציבורי/פומבי שאינו כלול ברכב כגון: רמזורים, תמרורים, גדרות וכד' שנפגעו מרכבו של המבוטח.

האם ניתן להרחיב את הביטוח?

 

כן, כדאי לכלול בביטוח שירותים נלווים כגון: שירותי גרירה (במיוחד אם מדובר ברכב ישן בעל פוטנציאל תקלות גבוה), ביטוח שמשות, רדיו, הוצאות להגנה משפטית, פיצוי על נזקי גוף לצד שלישי (שאינם נכללים בביטוח החובה) ועוד. 

 

מה משפיע על מחירי ביטוח צד ג'?

בדומה לביטוח החובה ולביטוח המקיף, מחיר הפוליסה מושפע מכמה גורמים: סוג הרכב ושנת הייצור, מספר תביעות קודמות של בעל הרכב (ככול שיש יותר תביעות כך יעלה מחיר הפרמיה) וכמובן סוג הנהג (ככול שהנהג חדש יותר ובעל מס' ותק קטן על הכביש, כך יעלה מחיר הביטוח).

 

האם יש מיקרים בהם הביטוח לא מכסה נזקים?
כן, במידה והנהג הפוגע עשה זאת תחת השפעת סמים או אלכוהול, במידה והשימוש ברכב היה לא כפי שהוגדר בביטוח ובמידה והנהג לא עשה זאת ברשות המבוטח.

 

למה כדאי לשים לב לפני רכישת ביטוח צד ג'?
בדומה לסוגים אחרים של ביטוח רכב, גם בפוליסת ביטוח צד ג' השוואת מחירים היא שלב חשוב. גובה ההשתתפות העצמית, מה הביטוח מכסה, שירותים נלווים ועוד. בנוסף כדאי לבדוק ולחשב היטב האם שווי הרכב מצדיק ביטוח צד ג' או שאולי כדאי להרחיב לביטוח מקיף ולכלול גם פיצוי לנזק כספי במקרה של גניבה, נזקי טבע, שריפה תאונה. כדאי לבדוק במסגרתה את  וכדו'.