ביטוח רכב
null

כמה עולה ביטוח מקיף?

צמד המילים "סקר שוק" הפך להיות מאוד פופולרי בשנים האחרונות, בעיקר הודות לאינטרנט שמאפשר לנו להשוות בין מוצרים ביתר קלות. כשמדובר במוצר ביטוחי חשוב כמו ביטוח מקיף לרכב בו ההשוואה עשויה להביא לחיסכון של מאות שקלים בשנה אין ספק ששווה לכם להקדיש את הזמן לכך.

 

החוק בישראל מחייב נהגים לרכוש ביטוח חובה אשר מעניק להם כיסוי במקרה של תאונת דרכים, אולם נהגים רבים אינם מתפשרים ורוכשים גם ביטוח מקיף, על אף שבניגוד לביטוח החובה, רכישת מוצר ביטוחי זה הינה בגדר רשות בלבד.

 

ביטוח מקיף הוא למעשה ביטוח אשר מעניק למבוטח הגנה מקיפה מפני נזקים אשר נגרמים לרכבו בשל סיכונים כגון תאונה מסוגים שונים, התנגשות, התהפכות, פגיעה בעצמים דוממים (רמזורים, קירות, גדרות הפרדה), שריפה, גניבה, התלקחות, נזקי מזג אוויר ועוד. ביטוח מקיף כולל גם ביטוח צד ג' - רכוש, ובמילים אחרות הוא מקנה למבוטח כיסוי בגין נזקים שנגרמו לרכוש של צד ג' כתוצאה מתאונה שהייתה באחריותו וברשלנותו.

 

כמה עולה ביטוח מקיף ומה משפיע על התעריפים השונים?
ביטוח מקיף נחשב ליקר מבין ביטוחי הרכב אך גם מקנה את הכיסוי הרחב ביותר. תעריפי הביטוח המקיף נקבעים על ידי חברות הביטוח על בסיס מגוון פרמטרים משתנים, כמו למשל נתוני הנהג (עם/בלי עבר תעבורתי, צעיר/ותיק וכו'), נתוני הרכב, מספר הנהגים הרשאים לנהוג ברכב, סוג הרכב, סוג הבעלות (פרטית או שכור) ועוד. כמו כן, המבוטח יכול גם "לשחק" עם הכיסוי הביטוחי ולהתאים אותו אישית על ידי הורדה או הוספה של הכיסויים. למשל, רכישת ביטוח מקיף למקרה של גניבה בלבד, ללא כיסוי ביטוחי בעת תאונה.


סכום הפיצוי הביטוחי אשר משולם למבוטח בקרות אירוע משתנה אף הוא ויכול להשפיע גם על עלותו של הביטוח המקיף. בכל ביטוח מקיף, המבוטח צריך לשאת בהשתתפות עצמית בשיעור מסוים בעת הפעלת הביטוח. ככל שההשתתפות העצמית תהיה גבוהה יותר, כך העלות השוטפת של הביטוח תהיה נמוכה בהתאמה (ולהיפך). עלות הביטוח המקיף יכולה גם לעלות או לרדת בהתאם לשירותים נוספים הנרכשים ביחד עם הפוליסה. למשל, טיפול בתביעות צד ג', הגנה משפטית לאחר תאונה, רכב חלופי בעת טיפול במוסך, שירותי דרך וגרירה בעת תקלות ברכב וכדומה.

 

סקר שוק - גם ברמת השירות 
במילים פשוטות, פוליסות ביטוח מקיף לרכב אינן זהות בין החברות השונות ואף בתוך החברות עצמן בין ביטוח אחד למשנהו. למעשה, עלותו של הביטוח המקיף משתנה בהתאם לצורכי הלקוח ולמטרות רכישת הביטוח. לדוגמא, לקוח אשר מעוניין בביטוח מקיף בעלות נמוכה יכול לוותר על שירותים נוספים ולהתחייב להשתתפות עצמית גבוהה בקרות מקרה ביטוח. לכן, לפני סקר השוק רצוי שתחליטו מה הכיסוי הביטוחי המתאים לכם והדבר יסייע לכם לערוך השוואה נכונה ואמיתית מול החברות.

 

נקודה חשובה נוספת, הביטוח הוא מוצר שטיבו מוכח רק בעת אירוע ולכן טרם הרכישה, עוד במסגרת סקר השוק, חשוב מאוד לבדוק מה הציון שקיבלה החברה במדד איכות השירות שזמינה לציבור באתר רשות שוק ההון וחיסכון. רק כך תהיו בטוחים שמעבר למחיר המשתלם - יהיה לכם מענה ראוי ברגע האמת. נסיעה בטוחה ובהצלחה!